Schola Dziecięca Wniebogłosy

Modlitwa, twórcza współpraca, przyjaźń, rozwój, okazja do poznania i przekraczania siebie, służba i wiele radości! A to przecież wciąż nie wszystkie zalety śpiewania w Scholi Wniebogłosy.

W Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Męczenników Polskich, 15 września 2018 roku, na Mszy św. o godz. 11.00 udzielono błogosławieństwa wprowadzającego w służbę członków scholi, która od tego czasu  pełni zaszczytną służbę Chrystusowi Panu: Będą przynosić do ołtarza dary ofiarne i wykonywać śpiewy w scholi. „Spraw Boże, aby dobrze przygotowywali się do wypełniania tych zadań, a pogłębiając swoją przyjaźń z Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, wzrastali w łasce i mądrości. Szaty które dziś otrzymują, niech przypominają im o chrześcijańskiej godności i powołaniu do służby liturgicznej” (Modlitwa z Obrzędu Błogosławieństw). Pełna nazwa scholi: Schola Dziecięca „Wniebogłosy”, działająca przy Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników Polskich w Przysieku.

Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00 w kościele parafialnym.

Zapraszamy każdego, kto właśnie przez śpiew chce włączyć się w życie Parafii. Naszym zadaniem jest oddawanie przez muzykę chwały Bogu i pomoc ludziom w jak najpiękniejszym przeżyciu liturgii w czasie Mszy świętych i nabożeństw wpisanych w życie Parafii. W tym celu spotykamy się na próbach, przygotowujemy pieśni, odkrywamy i pogłębiamy nasze zdolności wokalne. Schola jednak to nie tylko śpiew! To także niezwykli, utalentowani, wartościowi ludzie. Wspólne spędzanie czasu i spotkania w przeróżnych formach pomagają w poznawaniu się nawzajem, dodają nam energii i motywacji do działania! Jeśli więc chcesz do nas dołączyć, to… czekamy na ciebie na kolejnej próbie! Opiekunem Scholi jest organistka p. Aleksandra.