Rozpoczynamy budowanie młodzieżowego środowiska
(wspólnoty) przy naszej parafii

Spoglądamy w kierunku naszej młodzieży, której czasami brakuje zapału do robienia rzeczy naprawdę ważnych i wartościowych. Bardzo szybko gubią tę właściwą drogę po której powinni iść i wielu z nich nie potrafi odnaleźć w sobie czegoś co pozwoliło by im myśleć o sobie jako o osobach wartościowych. Szukają łatwego zarobku nie zawsze uczciwego i od wczesnych lat zapoznają się z przemocą, próbują żyć w świecie fikcji, by uciekać od trudnej rzeczywistości. Należy pomóc młodzieży, aby mając własne marzenia i ambicje, zdołali osiągnąć w życiu wyznaczone cele, zrealizować swoje powołanie w społeczeństwie, by mogli odpowiedzieć pozytywnie Jezusowi Chrystusowi na jego wezwanie.

Zapraszam młodzież do budowania młodzieżowego środowiska (wspólnoty), do odkrywania własnych pozytywnych uczuć, do budowania wzajemnych przyjaźni, poznawania świata nie koniecznie tworzonego w „Smartfonach”.

Na pierwsze spotkanie zapraszam 13 października na godz. 12.00 do salki na plebanii. Będziemy ustalać tematykę spotkania, zapraszać ciekawe osoby.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII A.D. 2019/2020

Według wytycznych Konferencji Episkopatu Polski i naszego Biskupa Ordynariusza, okres przygotowania młodzieży do sakramentu Bierzmowania w Diecezji Toruńskiej obejmuje co najmniej jeden rok. W przygotowaniu do Bierzmowania uczestniczą absolwenci szkół podstawowych. Kandydatami do udzielenia sakramentu Bierzmowania mogą być osoby, które posiadają potwierdzenie uczestnictwa w katechezie w szkole podstawowej i uczestniczą w niej w szkole ponadpodstawowej, bądź po ukończeniu katechizacji szkolnej na powyższych etapach, posiadają poświadczenie uczestnictwa w niej. Nauka religii w szkole nie zastępuje parafialnego przygotowania do sakramentu Bierzmowania, ale mu integralnie towarzyszy.
Dlatego w naszej parafii zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczną się we wrześniu 2019 roku.

Będziemy dyskutować z Rodzicami kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania o formach przygotowania: katechezy – jakie? Spotkania w grupach (kandydaci z rodzicami – dyskusje o wierze, świadectwa rodziców o ich wierze, itp.).

Załączniki:

  1. KEP o przygotowaniu do bierzmowania
  2. INSTRUKCJA O PRZYGOTOWANIU MŁODZIEŻY DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA