Najmłodsi w życiu naszej parafii

Pierwsza Komunia święta

Uroczystość katolicka, w której podczas Mszy św. dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa pod postacią chleba i wina. Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się we Mszy świętej przemianę chleba w Ciało i wina w Krew Jezusa. Pierwsza Komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.
W Polsce wiek przyjęcia pierwszej komunii świętej jest obecnie ustalony na trzecią klasę szkoły podstawowej. Istnieje także możliwość dopuszczenia do komunii św. dzieci młodszych. Św. Jan Paweł II pochwalał ten zwyczaj. Dzieci do tego dnia przygotowują się cały rok. Przed I Komunią świętą wymagana jest zawsze spowiedź dziecka.

W Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Męczenników Polskich w Przysieku, pierwsza Komunia święta dzieci odbędzie się w następujących terminach: A.D. 2019 – 18 maja; 2020 –  16 maja i 23 maja; 2021 – 15 maja. Porządek jest stały: poniedziałki, wtorki i środy (godz. 18.30) dokonują się próby liturgiczne przed uroczystością; w czwartki jest pierwsza spowiedź (godz. 16.00); w soboty Msza św. o godz. 11.00.

Zarówno w roku 2018 jak i w następnych latach, Rodzice we własnym zakresie szyją szatki dla swoich dzieci, przekazują medaliki podczas samej uroczystości, stroją kościół. Natomiast różańce i książeczki kupujemy wspólnie, propozycję od firm które oferują takie produkty, ks. proboszcz przedstawi w najbliższym czasie Rodzicom do akceptacji. Dzieci pierwszokomunijne już uczestniczą w spotkaniach różańcowych, będą miały okazję uczestniczyć w Roratach, które w naszym kościele będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Inne propozycje będą uzgadniane z Rodzicami, Katechetkami i Nauczycielami.

Nabożeństwo Różańcowe

Dzieci naszej Parafii uczęszczające na Nabożeństwo Różańcowe, w piątek 27 października 2017 roku o godz. 17.00 na zakończenie,  przyniosły do kościoła obrazki Matki Bożej Fatimskiej wykonane z puzzli które dzieci otrzymywały na zakończenie każdorazowego Nabożeństwa Różańcowego. Obrazek może być doskonałą pamiątka dziecięcych spotkań modlitewnych. W tym roku obchodzimy 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej.  Dzieci dowiedziały się o swoich rówieśnikach, dzieciach z Fatimy: Franciszku, Hiacyncie i Łucji, którym ukazała się Matka Boża. Dzieci te, w tak młodym wieku osiągnęły świętość doskonałą i dzisiaj zaliczeni są do grona Świętych Kościoła Katolickiego. Dowiedziały się także o przesłaniu fatimskim, aby odmawiać różaniec i pokutować w intencji o nawrócenie grzeszników. Za trud uczestniczenia w Nabożeństwach Różańcowych Dzieci otrzymały drobne upominki.

Fotorelacja z zakończenia Nabożeństw Różańcowych dla Dzieci

Zdjęcia najlepiej oglądać na pełnym ekranie, aby to uczynić należy najechać wskaźnikiem myszki na wybraną fotografię i jeden raz w nią kliknąć.